كلينيك تخصصي پوست و مو خانه سبز

تنها راه درمان دائمي ريزش مو

پيوند مو سالم، مقرون به صرفه، طبيعي كاشت موي سر طبيعي و قابل رشد كاشت ريش طبيعي و قابل رشد... مشاوره آنلاین

تنها راه درمان دائمي ريزش مو

داراي پزشكان متخصص عمل پيوند مو

خدمات زيبائي، لاغري، جوانسازي رفع لك هاي صورت، جوانسازي پوست دست و صورت (ميكرودرم ابرژن، مزوتراپي ... مشاوره آنلاین

آکنه یا همان جوش غرور جوانی ،صرف نظر از تغییرات ظاهری نا مطلوب در هنگام فعال بودن بیماری ، در صورت عدم درمان مناسب می تواند منجر به عوارض طولانی مدت از جمله ایجاد فرو رفتگی های پوستی ، تغییر رنگ در محل جوش ها و یا به ندرت جوشگاه های برجسته کوچک به خصوص در نواحی مانند بینی و چانه گردد.

در مورد اسکار آکنه یا همان فرورفتگی های ناشی از جوش های التهابی صورت توجه به موارد زیر ضروری است:

تا زمانی که جوش التهابی فعال وجود داشته باشد درمان جهت اسکار آکنه بهتر است انجام نشود.به عبارت دیگر همواره درمان آکنه فعال مقدم بر درمان جای جوش یا همان اسکار می باشد.ضمنا درمان هم زمان این دو برای صرفه جویی در وقت یا هر علت دیگر بهتر است انجام نشود.

انواع مختلف اسکارهای فرورفته آکنه پاسخ های متفاوتی به درمان با لیزر یا سایر درمان ها دارند.

فرورفتگی های با عمق کم و سطح وسیع تر به صورت نسبی با درمان با لیزر بهتر می شوند؛ اما ممکن است همراه با لیزر یا قبل از انجام آن به رئش های دیگری مانند جراحی اسکار یا ساب سیژن نیاز داشته باشند که تشخیص با پزشک متخصص پوست خواهد بود.

فرورفتگی ای عمیق پوستی غالبا حتی پاسخی هم به درمان با لیزر یا سایر روش ها ندارند و لذا بهتر است تا حد امکان از درمان آن ها اجتناب شود.

انواع مختلف لیزر های لایه بردار و غیر لایع بردار برای درمان اسکارهای آکنه وجود دارند که پیشنهاد لیزر مناسب با پزشک متخصص شما و بر اساس معیار های خاص علمی خواهد بود.

اسکار آکنه با هیچ روشی و با هر تعداد جلسه درمان به طور کامل قابل بهبودی نمی باشد.در حقیقت در خصوص موارد بسیار شدید و عمیق به ویژه در آقایان درمان نکردن ضایعات بهترین اقدام ممکن است.

مانند هر روش درمان مداخله ای فیزیکی پوست ،در صورت عدم رعایت مراقبت های بعدی بروز عوارض دور از انتظار نمی باشد .توصیه مناسب ، رعایت پرهیز از نور آفتاب ، مراقبت های موضعی و مصرف داروهای توصیه شده توسط پزشک شما است.در صورت سابقه ابتلا به تب خال حتما پزشک خود را آگاه کنید.

بسیاری از مراجعین و متقاضیان درمان آکنه به دنبال رفع کامل این اسکارها در حداقل زمان ، به طور کامل و با حداقل عار ضه هستند.متاسفانه تا امروز علیرغم پیشرفت های فراوان در اقدامات و درمان های زیبایی هنوز این امر امکان پذیر نشده است.

آنچه که هم اکنون در دسترس است بهبودی نسبی خفیف تا متوسط ، با تعداد جلسات مکرر درمان و استفاده از چند روش درمانی و بالاخره با امکان بروز عوارضی مانند ایجاد لک های پوستی و برخی موارد دیگر می باشد.

  • با توجه به نوع لیزر مورد استفاده که از نوع لایه بردار یا غیر لایه بردار می باشد تا مدتی بعد از درمان قرمزی خفیف در محل لیزر وجود خواهد داشت.در صورت مشاهده هرگونه ترشح ، درد غیر عادی ، سوزش غیر عادی یا هر مورد مشکوک دیگر سریعا با مراجعه به مرکز لیزر مورد را با پزشکان متخصص مرکز لیزر مطرح کنید .همواره در خصوص نتایج درمان  واقع بین باشید و در صورت داشتن هر سوالی قبل از درمان از پزشک خود سوال کنید.