كلينيك تخصصي پوست و مو خانه سبز

تنها راه درمان دائمي ريزش مو

پيوند مو سالم، مقرون به صرفه، طبيعي كاشت موي سر طبيعي و قابل رشد كاشت ريش طبيعي و قابل رشد... مشاوره آنلاین

تنها راه درمان دائمي ريزش مو

داراي پزشكان متخصص عمل پيوند مو

خدمات زيبائي، لاغري، جوانسازي رفع لك هاي صورت، جوانسازي پوست دست و صورت (ميكرودرم ابرژن، مزوتراپي ... مشاوره آنلاین

تغییر در رنگ پوست به ویژه در نواحی در معرض دید مانند صورت برای هر فردی می تواند استرس زا و ناراحت کننده باشد .به همین ذلیل مبتلایان به این عارضه همواره با روش های مختلف در صدد رفع کامل و سریع این عارضه هستند.باید دانست گرچه به ضاهر ، تغییر رنگ پوست ناشی از بیماری های مختلف ممکن است مشابه باشد ، اما با توجه به علت ایجاد لک ، درمان مناسب در هر مورد با موارد دیگر متفاوت خواهد بود.

در خصوص لک صورت توجه به موارد زیر ضروری است:

  • همه موارد لک صورت با روش هایی مانند لیزر قابل درمان نیستند.در حقیقت موارد بسیاری وجود دارند که در صورت بروز التهاب در اثر لیزر حتی تیره تر و بدتر می شوند، بنابراین هر لک صورت مورد مناسبی برای درمان با لیزر نیست.
  • با توجه به تبلیغات در سطح جامعه ، این تصور اشتباه در بسیاری از متقاضیان درمان وجود دارد که لیزر یک روش قطعی ، سریع و بدون بازگشت برای درمان لک های صورت است و به جای استفاده طولانی مدت و خسته کننده از داروهای لک بر می توانند با استفاده از لیزر این عارضه را به سرعت درمان کنند.در حقیقت لیزر مانند سایر درمان های فیزیکی ، به عنوان درمان کمکی در کنار درمان اصلی دارویی مورد استفاده است.نه به عنوان جایگزین دارو.
  • در مواردی که از لیزر به عنوان درمان کمکی برای لک های صورت استفاده می شود تعداد جلسات درمان و میزان بهبودی حاصله معمولا از قبل مشخص نمی باشد و بستگی کامل به پاسخ فرد دارد.
  • میزان پاسخ به درمان لک های صورت با روش های مختلف مانند دارو و درمان کمکی با لیزر کاملا متفاوت است.در کل باید دانست انواع مختلف لک های صورت اولا پاسخ کامل به درمان ندارند و تنها به صورت نسبی به درمان پاسخ می دهند ، ثانیا در بسیاری موارد عود لک ها یک امر حتمی به شمار می رود.این امر ممکن است به ماهیت استعداد ژنتیکی برای ابتلا به لک های صورت مربوط باشد.
  • در مورد لک های بدن ، باید توجه داشت اغلب لک ها مورد مناسبی برای درمان با لیزر به شمار نمی روند و در مورد این ضایعات در بسیاری از موارد بهتر است هیچ درمانی انجام نشود.
  • گاهی اوقات برای بررسی پاسخ پوست به لیزر انجام یک جلسه درمان با میزان محدود برای تست ضروری است.
  • برای حصول نتیجه بهتر در هنگام درمان لک صورت با لیزر ، استفاده هم زمان از داروی لک بر امری ضروری به شمار می رود.
  • در صورت عدم رعایت مراقبت های بعد از لیزر مانند استفاده از ضد آفتاب و درمان های ضد لک و سایر موارد توصیه شده توسط پزشک امکان بروز برخی عوارض مانند پررنگ شدن محل درمان که با زمان کافی معمولا بر طرف می شوند وجود دارد.

 چنانچه سابقه ابتلا به تبخال دارید حتما پزشک خود را آگاه کنید.