كلينيك تخصصي پوست و مو خانه سبز

تنها راه درمان دائمي ريزش مو

پيوند مو سالم، مقرون به صرفه، طبيعي كاشت موي سر طبيعي و قابل رشد كاشت ريش طبيعي و قابل رشد... مشاوره آنلاین

تنها راه درمان دائمي ريزش مو

داراي پزشكان متخصص عمل پيوند مو

خدمات زيبائي، لاغري، جوانسازي رفع لك هاي صورت، جوانسازي پوست دست و صورت (ميكرودرم ابرژن، مزوتراپي ... مشاوره آنلاین

بیشترین سوالات در لیپوماتیک بر این نکته متمرکز است که لیپوماتیک چیست ، عوارض لیپوماتیک چیست و همچنین اینکه برتریهای این روش نسبت به روشهای گذشته چیست . لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربیهای موضعی زیر پوست می باشد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار بقدری دقیق و فوق العاده عمل می کند که کاملا آنرا از لیپوساکشن متمایز می سازد. همچنین برتری این دستگاه بر لیزر لیپولیز هم در حین عمل برای جراح و هم در نتایج عمل برای بیمار کاملا مشهود می باشد.

لیپوماتیک  با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوری (Nutation)  سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی گردد، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید. به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود. قابل ذکر است که این چربی بمراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق بعنوان فیلر می باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالمتر (Intact) است.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روشها

1- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک عالی است و هیچگونه بقایای مانده ازچربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.

2- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی ( 6 ماه ) و لیزر لیپولیز ( 4-2 ماه ) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.

3- جمع شدن پوست در این روش نسبت به روشهای دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.

4- در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.

5- تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 36 ساعت طول می کشد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن طولانیتر است.

6- ریسک عفونت در لیپوماتیک  بسیار کم می باشد.

7- احتمال آمبولی چربی نسبت به روشهای دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.

8- لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد.

9- خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روشهای دیگر ساکشن بمراتب کمتر است.

10- گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردیکه شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. با اینحال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانیکه با لیپوماتیکچربیهای آنها تخلیه نشده است،عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود. 

اقدامات قبل از عمل لیپوماتیک

اگر تمایل به لاغری با عمل لیپوماتیک دارید و این جراحی را برای زیبایی اندام خود انتخاب کرده اید به شما تبریک می گوییم. این روش کاملا موثر و کارآمد بوده و نیاز شما را از داشتن یک اندام ایده آل برطرف می سازد.

قبل از جراحی لیپوماتیک لازم است تا اقدامات ویژه ای را انجام دهید:

1- لازم است تا پیش از جراحی لیپوماتیک سابقه بیماریهایی مانند:

 • دیابت کنترل نشده
 • فشار خون بالا
 • بیماریهای قلبی عروقی
 • سکته قلبی یا مغزی
 • جراحی های قبلی مخصوصا در ناحیه مورد نظر
 • بیماریهای مزمن مانند سرطان، لوپوس، بیماریهای همراه با ضعف سیستم ایمنی

مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.

2- همچنین نیاز است تا آزمایشات دیگری انجام دهید:

لازم است تا آزمایشات خون  از نظر کم خونی، کارکرد کبد و کلیه، تست بارداری در زنان، تستهای انعقادی و تست تشخیص بیماریهایی مانند هپاتیت و ... گرفته شود تا مشکلات احتمالی در زمان جراحی رخ ندهد. همچنین لازم است تا با پر کردن فرم رضایت نامه اعلام رضایت و هماهنگی بنمایید. در ادامه باید تعدادی عکس قبل از عمل تهیه کنید که نتایج جراحی به خوبی مشهود باشند.

3- البته نکات کلیدی تری قبل از جراحی به شما کمک می کند تا نتیجه جراحی موفق تر باشد.

آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک

 • از نیمه شب قبل از عمل از خوردن آب و وعده غذایی خودداری کنید
 • دو روز قبل از عمل آسپیرین مصرف نکنید
 • دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید
 • یک روز قبل ازعمل از مصرف روغن ویتامین E خودداری کنید
 • با پزشک خود در رابطه با میزان تغییرات لازم و ممکن صحبت کنید و انتظارات خود را از جراحی لیپوماتیک بیان نمایید.

روش کار دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک که به عنوان یک راه سریع و آسان برای آب کردن چربی ها شناخته شده است، یکی از موثرترین روش های لاغری محسوب می شود که می تواند به صورت موضعی چربی های بدن را خرد و تخلیه کند و در نهایت نیز باعث زیبایی اندام و از بین رفتن چربی های اضافی آن شود. دقت داشته باشید که لاغری با لیپوماتیک خطری برای فرد نداشته و باعث می شود که بدون هیچگونه مشکلات احتمالی مقدار قابل توجهی از چربی از بدن خارج شود. البته پیش از جراحی نیاز به معاینه دقیق توسط جراح دارید تا بتوانید از نتیجه ی جراحی اطمینان کافی را حاصل کنید. لیپوماتیک بی خطر و ایمن است و خطر آمبولی در آن وجود ندارد. این مساله نیز به خاطر هوشمند بودن لیپوماتیک نسبت به اندامهای حساس بدن است.

عمل جراحی با لیپوماتیک

لیپوماتیک یک میله ی فلزی دارد که با چرخش و ارتعاشاتی که دارد باعث خرد شدن چربی ها می شود، نام این میله ی بسیار نازک کانولا است. به چربی های بدن وارد و با ایجاد لرزش های سریع در آن باعث تخریب سلولهای چربی شده و باعث از بین رفتن چاقی های موضعی می گردد.

دستگاه لیپوماتیک چگونه عمل می کند؟

دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور بادی کار می کند، البته با  ایجاد یک هوای فشرده در بدن که هم زمان ارتعاش و لرزش و نوسان ایجاد می کند چربی ها را در هم می شکند و از آنها یک مایع تولید می کند که کاملا قابل تخلیه هستند. چربی های تخلیه شده بعد از جراحی سالم و زنده هستند و می توان از آنها برای تزریق در باسن یا سینه و یا سایر اندامها استفاده کرد. در لیپوماتیک سوزش پوست وجود ندارد، پیش از این روشهای دیگر با مقداری سوختگی در محل جراحی همراه بود. لیپوماتیک بدون برش و بخیه انجام می شود و بسیاری از  اندامهای بدن را تحت پوشش قرار می دهد. از لیپوماتیک می توان در لاغری صورت نیز استفاده کرد. جالب است بدانید که لیپوماتیک با قدرتی که دارد باعث لیفت همزمان پوست می شود و مانعی برای افتادگی پوست بعد از لاغری می شود.

عمل لیپوماتیک پهلو و کمر

داشتن یک کمر باریک همراه با یک شکم صاف یکی از مهمترین مسائل برای زیبایی اندام است. امروزه با پیشرفتی که در جراحی زیبایی پدید آمده است می توان به راحتی به چنین اندامی دست یافت. لاغری پهلوها و کمر با استفاده از روش لیپوماتیک می تواند بسیار موثر و ماندگار باشد. دقت داشته باشید که لیپوماتیک یک روش نوین و غیر جراحی برای لاغری است. در این روش هیچگونه برش یا بخیه وجود ندارد و فرد به راحتی می تواند در طول یک جلسه حجم زیادی از چربی های بدن را بیرون بکشد. در یک جلسه از لیپوماتیک می توان حدود 8 کیلو از چربی های بدن را بیرون کشید.

عمل لیپوماتیک پهلوها

در این روش عمل از یک میله ی فلزی به نام کانولا استفاده می شود. این میله بعد از ورود به منافذ چربی، چربی ها را بیرون می کشد و باعث لیفت همزمان پوست نیز می شود. قدرت لیفت در عمل لیپوماتیک بسیار زیاد است و بعد از جراحی اثری از جای برش یا بخیه وجود نخواهد داشت. این روش یکی از ایمن ترین راهها برای لاغری است. دستگاه لیپوماتیک دارای حساسیت بالایی است و در کمترین زمان شما را به اندام ایده آل می رساند.

عمل لیپوماتیک کمر

تجمع چربی در پشت کمر یکی از مشکلاتی است که افراد چاق با آن روبرو می شوند. اگر تجمع چربی در این ناحیه زیاد باشد کمر فرد دچار افتادگی می شود و چاقی این ناحیه باعث می شود تا  اندام و تناسب آن دچار بهم ریختگی شود. دقت داشته باشید که از بین بردن چربی های این ناحیه بسیار سریع و راحت انجام می شود و شما در کمترین زمان ممکن از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوید. باید توجه کنید که انتخاب جراح مناسب برای این جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا در حین و بعد از جراحی لیپوماتیک دچار مشکل نشوید. لیپوماتیک پشت کمر باعث می شود تا حجم قابل توجهی از این ناحیه کاسته شود. این عمل که با بی حسی موضعی انجام می شود نیازی به بیهوشی نداشته و بیمار بعد از عمل می تواند به منزل بازگردد.

عمل لیپوماتیک صورت

عمل لیپوماتیک صورت یک راه برای جوانسازی صورت است که می تواند تا حد بسیار زیادی از چاقی صورت بکاهد. وجود غبغب در زیر گلو باعث می شود تا چهره افتاده شود و سن بالاتر از آنچه هست به نظر بیاید. کوچک کردن غبغب و یا رفع چاقی صورت یک مشکل همیشگی در زنان و مردان بوده است زیرا رژیم یا ورزش مشخصی برای از بین بردن چربی این ناحیه وجود ندارد.

امروزه لیپوماتیک به صورت گسترده ای در بسیاری از موارد لاغری مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین برای لاغری صورت نیز کاربرد دارد. لیپوماتیک با بیرون کشیدن چربی ها از صورت و لیفت همزمان آن می تواند جوانی و شادابی را به چهره تان بازگرداند. همچنین با استفاده از این روش می توان تا حدودی صورت را استخوانی و زیبا کرد. این جراحی که به صورت بی حسی موضعی انجام می شود تنها در یک جلسه قابل انجام است و فرد بعد از جراحی دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت. هزینه ی این جراحی بسیار مناسب است و فرد احساس رضایت مندی کاملی از آن خواهد داشت. لاغری با لیپوماتیک یک روش ماندگار و دائمی برای از بین بردن چربی های نواحی مختلف بدن است. برای لاغری صورت می توانید از لیپوماتیک بهره مند شوید. این جراحی با اثر لیفت کنندگی بالا می تواند باعث بالا کشیدن صورت و جوانسازی آن شود.

خطر آمبولی در لیپوماتیک

لیپوماتیک که یکی از جراحی های زیبایی بدن است در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. لیپوماتیک یکی از روش های نوین برای برداشتن چربی های بدن است که امکان انتقال چربی به سایر بافت های بدن را نیز فراهم می کند. بسیاری از مردم با انجام جراحی لیپوماتیک علاوه بر داشتن یک شکم صاف و زیبا از داشتن یک باسن یا سینه ی خوش فرم نیز بهره مند می شوند، زیرا با ویژگی شگفت انگیز لیپوماتیک می توان چربی های برداشته شده را به بافت های دیگر بدن انتقال داد.در این روش پوست بدن لیفت شده و به راحتی جمع می شود این میزان قابل توجه در لاغری شکم ، پاها ، پهلوها و بازوها دیده می شود.البته این روش باعث برداشتن تخلیه چربی های اضافی بدن می باشد که بعد از آن هم ناصافی و سوختگی پوست دیده نمی شود و خطر ایجاد آمبولی در آن وجود ندارد.البته قبل از جراحی پزشک تمامی موارد مورد نیاز را بررسی کرده و آزمایشات لازم را انجام می دهد.

آیا لیپوماتیک عوارض دارد ؟

تا کنون عارضه ی جدی برای لیپوماتیک گزارش نشده است در مواردی خاص ممکن است فرد به لیدوکائین حساسیت داشته باشد.این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

مصرف داروهای خاص

خونریزی و کبودی در کسانیکه داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین ، وارفارین و .... مصرف می کنند که با توجه به نوع دارو می بایست از مدتی قبل از لیپوماتیک آن را قطع کرد.

ممکن است محل جراحی عفونت کند

برای جلوگیری از این عارضه باید به یک مرکز معتبر و بسیار تمیز مراجعه نمایید.استریلیزاسیون در کلینیک و نیز ضد عفونی مناسب از جمله مواردی است که باید به خوبی انجام شود و بیمار نیز به آن توجه ویژه داشته باشد.با مصرف برخی داروها شاهد خواهیم بود که فرد مسموم مس شود این به دلیل اختلال داروهای مصرفی با دارو های زمان جراحی است که باید قبل از جراحی به جراح مورد نظرتان این موضوع را اعلامنمایید تا با تغییر یا قطع مصرف داروها از بروز این مشکل جلوگیری به عمل آورد.

همانطور که بیان شد عمل لیپوماتیک خطر آمبولی نداشته و یا بسیار کم است.این مشکل با روش های نوین ارائه شده و میزان چربی مجاز برای تخلیه قابل حل خواهد بود.به همین جهت است که جراحان به افراد بسیار جاق توصیه می کنند تا جراحی را در چند مرحله (چند جلسه) انجام دهند.البته این مسئله برای افرادی که دارای وزن ایده آل و یا چاقی موضعی هستند در طی یک جلسه قابل اجرا خواهد بود و مخاطره ای برای وی نخواهد داشت.بنابراین بدون نگرانی می توانید صاحب یک اندام زیبا و تراشیده شوید.

نحوه عمل لیپوماتیک 

لیپوماتیک راز لاغری :

لیپوماتیک که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جذب می کند ، یک جراحی بسته است که می تواند در یک جلسه تا 8 کیلو از وزن افراد را کاهش دهد.

لیپوماتیک یا همان پیکر تراشی عوارضی برای بیمار در بر نداشته و باعث تراشیده شدن اندام ها می شود.

لیپوماتیک چگونه عمل می کند ؟

لاغری با لیپوماتیک با استفاده از یک میله ی فلزی به نام کانولا آغاز به کار می کند.در ابتدا جراح متخصص زیبایی در موضع مورد نظر تزریقاتی انجام می دهد که بدن دچار واکنش هایی برای چربی سوزی بشود.بعد از آن با ایجاد یک سوراخ بسیار کوچک در محل عمل کانولا  را وارد بدن می کند .کانولا یک میله ی فلزی بسیار نازک و حساس است .این اقدام چیزی شبیه به آندوسکوپی است که در بسیاری از آزمایشگاه ها انجام می شود .(البته نه دقیقا به این شکل)

بعد از آن کانولا چربی های زیر پوستی شما را می مکد و به بیرون از بدن هدایت می کند.چربی ها بسیار سالم و زنده هستند و بعد از تخلیه این قابلیت را دارند که در اندام های دیگر تزریق شوند.

عمل لیپولیز شکم

جراحی لیپوماتیک که در واقع یک اقدام متخصصانه است باعث می شود تا سلول های چربی از بدن فرد خارج شود.بهتر است اصطلاح برداشتن چربی از بدن را به لیپوماتیک بدهیم زیرا این جراحی درست از تعداد سلول های چربی بدن می کاهد.در نتیجه نیز اگر بدن دچار چاقی و یا اضافه وزن بشود چاقی به شکل گذشته نخواهد بود و یا اینکه اصلا اتفاق نمی افتد.این نتیجه مثبت برای جراحی با لیپوماتیک باعث شده است تا از این عمل به عنوان یک روش لاغری به صورت دائمی یاد شود.ماندگاری بالای این جراحی و سهولت انجام آن باعث شده است تا ستاره های سینمایی نیز برای برطرف کردن چاقی های پا ، شکم و پهلوها و حتیچربی های صورت از لیپوماتیک کمک بگیرند.در واقع تیپ راز لاغری و خوش اندامی ستاره های مشهور است.

نتیجه جراحی لاغری با لیپوماتیک 

پیکر تراشی عنوان دیگر لاغری با لیپوماتیک است.لیپ یک روش موثر برای لاغری است که می تواند تا مدت های طولانی لاغری فرد را تضمین کند.از بین بردن سلول های چربی در این روش لاغری باعث می شود تا جراحان ادعا کنند که این نوع جراحی دائمی و بدون بازگشت خواهد بود.گفته می شود که این جراحی نتایج بسیار مثبتی در فرد دارد و بدون هیچ گونه خطری برای بیمار می تواند اندامی زیبا و تراشیده به وی تحویل دهد.جراحی با لیپوماتیک به دلیل این که بدون برش و بدون بخیه است یک راه مفید برای کسانی است که از برش های جراحی و باقی ماندن آثار آن گریزانند.

افراد زیر برای عمل لیپوماتیک گزینه های خوبی هستند و نتایج درخشانی دریافت می کنند :

1- افرادی که دارای اضافه وزن زیادی نیستند و تنها مقداری چربی در قسمت پهلو و ران ها دارند و تصمیم دارند تا اندامی ظریف و زیبا داشته باشند.

2- افرادی که وزن آن ها ثابت است و دچار نوسان نمی شوند ؛ افرادی که دائم چاق و لاغر نمی شوند و برای مدت زمان زیادی است که چاق مانده اند برای این جراحی مناسب هستند.

3- افرادی که چاقی های موضعی دارند ، مثلا تجمع چربی آن ها در قسمت شکم و یا پهلو ها انباشته شده است و راهی برای از بین بردن آن ها ندارند.

4- افرادی که اضافه وزن آن ها توانایی ور زش کردن را از آن ها سلب نموده است و رژیم های مختلف بر روی آن ها تاثیری نگذاشته است.

5- افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکم آن ها باقی مانده است یا با آب شدن شکم آن ها چربی های پهلو باقی مانده است و راهی برای از بین بردن آن ندارند.

لاغری با لیپوماتیک یک روش مطمئن برای از بین بردن چربی است اما باید توجه داشته باشید که این عمل باید توسط یک جراح متخصص انجام شود.بسیاری از کلینیک ها هستند که به کمک تکنسین ها این کار را انجام می دهند ، مطمئنن انجام این نوع جراحی ها هر چند هم که نیازی به بی هوشی عمومی ندارند نیازمند اقدامات یک جراح فوق تخصص می باشد.جراحی در شرایطی که توسط جراح و متخصص انجام شوداطمینان خاطر بیشتری را در پی دارد.

ماندگاری جراحی لیپوماتیک 

یکی از روش هایی که می توانید به اندام ایده آل برسید انجام روش لاغری با لیپوماتیک است.لیپ به شما کمک می کند تا بافت چربی های قدیمی از زیر پوست شما بیرون کشیده شود و اندام شما تراشیده و زیبا شود.برای اینکه بتوانید یک اندام ایده آل داشته باشید می توانید روش های مختلفی را در پیش بگیرید اما با گذشت زمان و رها کردن رژیم و ورزش دوباره شاهد اضافه وزن خود خواهید بود.اما لیپوماتیک این اطمینان را به شما می دهد که در صورت از بین بردن چربی ها بازگشت چاقی غیر ممکن خواهد بود مگر اینکه فرد موارد لازم را رعایت نکند و تغذیه و عادات غذایی غلطی را در پیش بگیرد.

برای درک بهتر لیپوماتیک باید بگوییم که این جراحی زیبایی باعث می شود تا سلول های چربی زیر پوست شما از بین بروند و از بین رفتن چربی ها که در واقع برداشته می شوند به صورت دائمی خواهد بود.در صورتی که فرد دچار چاقی شود و اضافه وزن بگیرد چاقی به صورت سابق نبوده و حتی در قسمت های دیگری که لیپوماتیک را انجام داده است انجام می شود.

در واقع اگر شما شکم و پهلوی خود را لیپوماتیک کنید شاهد خواهید بود که برای همیشه از داشتن یک شکم صاف و زیبا لذت می برید.داشتن یک اندام مناسب در گرو مراجعه شما به یک جراح متخصص است تا بتوانید با شناخت دقیق بافت های بدن شما را زیبا و جوان کند.زیبا سازی شکم و پهلوها  و نیز تراشیدن پاها از جمله جراحی هایی است که با روش لیپوماتیک امکان پذیر است.لیپ این کمک را به شما می کند تا بتوانید چربی های برداشته شده را در قسمت دیگری از بدنتان تزریق نمایید.در نتیجه علاوه بر داشتن شکمی صاف صاحب یک باسن خوش  فرم و سینه برجسته نیز خواهید بود.

ماندگاری لیپوماتیک یکی از دغدغه های افرادی است که می خواهند جراحی لیپوماتیک را انجام دهند.علت چاقی افراد حجیم شدن سلول های چربی در زیر پوست است.در صورتی که تعداد سلول های چربی در بدن کاهش یابد در صورت حجیم شدن هم ، چاقی به اندازه قبل دیده نخواهد شد .لیپ درست سلول های چربی را کاهش می دهد و باعث می شود تا از میزان و حجم آن ها کاسته شود.بنابراین به عنوان یک روش دائمی برای لاغری محسوب و شناخته می شود.

قیمت و هزینه لیپوماتیک 

قیمت و هزینه لیپوماتیک نسبت به منطقه و میزان حجم چربی متفاوت است

آیا اختلال قاعدگی بعد از انجام جراحی لیپوماتیک نرمال است؟ 

جلو یا عقب افتادن و همچنین تب مختصر بعد از لیپوماتیک به علت رفلکس بدن به ترومای لیپوماتیک می باشد.

بعد از جراحی لیپوماتیک چه کارهایی را نباید کرد؟ 

به هیچ عنوان ناحیه لیپوماتیک شده را کمپرس سرد و یا گرم نکنید.

تا چند روز بعد از جراحی لیپوماتیک ترشح خونی ادامه دارد؟ 

2 تا 3 روز بعد از لیپوماتیک ترشح کاهش میابد.

چرا بعد از در اوردن گن دچار سرگیجه میشویم؟ 

گن بعد لیپوماتیک وقتی برداشته می شود مخصوصا در قسمت پاها باعث افت فشار میشود لذا توصیه به 10 دقیقه دراز کشیدن بعد از در آوردن گن لیپوماتیک می شود. 

چه موقع بعد از لیپوماتیک میتوان به سونا حمام استخر رفت؟ 

حمام به صورت ساده و آب ولرم از همان روز بعداز لیپوماتیک قابل انجام است اما رفتن به استخر از 2 هفته بعد و همچنین وان آبگرم و سونا از یک ماه بعد لیپوماتیک قابل انجام است.

ایا بعد از لیپوماتیک میتوان رانندگی کرد یا به سفر رفت؟ 

بعد از رفع درد میتوان رانندگی کرد (حدودا 3 تا 5 روز بعد لیپوماتیک) و 2 هفته بعد از لیپوماتیک هم میتوان به سفر رفت .

کبودی ها تا چه مدت بعد از لیپوماتیک ادامه دارد؟ 

کبودی ها 2 هفته کامل طول میکشد و 7 روز بعد از لیپوماتیک رنگ کبودی به رنگ ارغوانی مبدل می شود. لیپوماتیک روشی بی خطر و بدون عارضه (در صورت استفاده از دستگاههای استاندارد) می باشد.

چرا در نواحی لیپوماتیک شده احساس سوزن سوزن شدن وجود دارد؟ 

تغییر حس پوستی بعد از لیپوماتیک شایع میباشد و برگشت به حس نرمال 3تا6 ماه طول میکشد. ماساژ ملایم به برگشت حس کمک مبکند.

چگونه میتوان نتیجه بعد از لیپوماتیک را بهتر کرد 

دوری جستن از غذا های نمکی و چربی در ماه اول از لیپوماتیک ایده آل است و به طور کلی کاهش 1 تا 3 سایز بعد از عمل مناسب است. ماساژ بعد لیپوماتیک با لوسیون در کاهش ورم کمک می کند.

چه زمانی ورم بعد از عمل کاهش میابد؟ 

ورم بعد از جراحی لیپوماتیک 6 تا 8 هفته طول می کشد تا کاهش پیدا کند و نتیجه اصلی عمل پس از 3 تا 6 ماه مشخص خواهد شد.

چه موقع میتوان ورزش را بعد از جراحی لیپوماتیک شروع کرد؟ 

پیاده روی را می توان از روز اول شروع کرد ولی ورزش هایی که فشار خون را بالا می برند تا یک هفته بعد لیپوماتیک نباید شروع کرد.

تا چه مدت بعد از جراحی لیپوماتیک باید گن پوشید؟ 

توصیه به پوشیدن گن تنگ compression بعد از لیپوماتیک بین 2 تا 3 هفته وجود دارد و بعد از آن میتوان از گن spanx که کمی شل تر است بین 4 تا 6 هفته استفاده کرد. یک جمله معروف اینه که هرچه ناراحتی در زمان گن پوشیدن پیشتر باشه نتیجه خوب هم بیشتره.