كلينيك تخصصي پوست و مو خانه سبز

تنها راه درمان دائمي ريزش مو

پيوند مو سالم، مقرون به صرفه، طبيعي كاشت موي سر طبيعي و قابل رشد كاشت ريش طبيعي و قابل رشد... مشاوره آنلاین

تنها راه درمان دائمي ريزش مو

داراي پزشكان متخصص عمل پيوند مو

خدمات زيبائي، لاغري، جوانسازي رفع لك هاي صورت، جوانسازي پوست دست و صورت (ميكرودرم ابرژن، مزوتراپي ... مشاوره آنلاین

ترک های پوستی ضایعاتی هستند که در زمان تغییرات هورمونی مانند بلوغ ، حاملگی ، کاهش و یا افزایش وزن و برخی از بیماری ها و مصرف داروها ایجاد می شوند و دلیل آن آسیب دیدن بافت کلاژن لایه دوم پوست یا درم است.

سینه ها ، شکم ، پشت زانو ، ران ، باسن و بازوها و به طور کلی نواحی ای که تحت تاثیر کشش و افزایش حجم قرار دارند نواحی از بدن هستند که بیشتر در معرض استریا قرار می گیرند.

در حال حاضر استریا درمان قطعی ندارد.البته مصرف کرم های موضعی تقویت کننده بافت کلاژن ، کرم های رتینوییدی و کرم های حاوی ترکیب اسید میوه و کرم های حاوی ویتامین C می توانند تا حدی موثر باشند.

درمان این ترک ها زمانی که هنوز به رنگ صورتی هستند با لیزرهای عروقی موثرتر می باشد،اما بعد از تغییر رنگ به سفیدی ، نیاز به درمان با لیزر فراکشنال وجود دارد.

کلید موفقیت برطرف کردن ترک های پوستی ، بازسازی کلاژن موجود و تولید کلاژن جدید در عمق لایه درم است.با جلسات درمانی مرتب از 4 تا 6 جلسه می توان پهنا ، عمق و رنگ ترک ها را تا حدی کاهش داد.

برای بهبودی نسبتا قابل قبول ، بیمار باید صبر و تحمل داشته و پیگیر درمان خود باشد.

اکثر افراد نیاز به تکرار جلسات درمانی دارند.

رفع ترک و خطوط پوست با لیزر ، عوارض جانبی حداقل و موقتی دارد که معمولا شامل قرمزی و حساسیت به لمس بودن در منطقه درمان به مدت چند روز است.

رفع ترک ها و خطوط عمیق پوست نیاز به درمان شدیدتر و فشرده تری دارد و فرد ممکن است نیاز به زمان طولانی ری برای التیام داشته باشد.